Beton komórkowy SOLBET Optimal 24x24x59 klasa 600

System budowy Optimal to tradycyjne budowanie połączone z najwyższą jakością. SOLBET Optimal stosuje się do ścian nośnych zewnętrznych i wewnętrznych oraz do ścian wypełniających. Ściany zewnętrzne z bloczków Optimal wymagają docieplenia wełną mineralną lub styropianem.

Cena produktu jest silnie powiązana z ilością oraz miejscem dostawy. Prosimy o wypełnienie zapytania cenowego. Gwarantujemy szybka odpowiedź i niskie ceny!

Opis

System budowy Optimal to tradycyjne budowanie połączone z najwyższą jakością. SOLBET Optimal stosuje się do ścian nośnych zewnętrznych i wewnętrznych oraz do ścian wypełniających. Ściany zewnętrzne z bloczków Optimal wymagają docieplenia wełną mineralną lub styropianem. Bloczki Optimal mogą być profilowane na pióra i wpusty. Uchwyty montażowe (wyłączając bloczki o gr. 18 cm) są zawsze w standardzie. Przy murowaniu z bloczków profilowanych nie wypełnia się spoin pionowych. Mniejsze jest również zużycie zaprawy klejowej w porównaniu do bloczków bez profilowania. Bloczki tej najczęściej muruje się na zaprawie cienkowarstwowej, ponieważ wykonane są z jedno milimetrową tolerancją wymiarową. Dzięki temu skraca się czas murowania warstwy nośnej ściany warstwowej. Bloczki o szerokości 24 cm można ocieplić. Uzyskuje się dzięki temu lekką konstrukcję ścian.

solbet1

Gładkie bloczki Optimal z uchwytami montażowymi wymagają wypełniania spoin pionowych. Bloczki o gr. 24 cm mają wyprofilowane powierzchnie pionowe, co poprawia efekt przemurowania i zmniejsza zużycie zaprawy. Kształt ten jest chroniony zastrzeżonym wzorem przemysłowym. Bloczki można wykorzystać również do budowy piwnic (wg. Polskiej Normy PN-B-03002 Konstrukcje murowe. Projektowanie i obliczanie oraz wg Eurokodu 6: PN-EN 1996-2 Projektowanie konstrukcji murowych . Część 2 Wymagania projektowe, dobór materiałów i wykonania murów). Warunkiem zastosowania jest w tym wypadku murowanie z wypełnionymi spoinami pionowymi oraz należyte wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian.

solbet2